Kajkosz ma sobie więcej z czarownicy niż z damy, a już najwięcej to ze złośliwej wiedźmy;) Rękodzieło mnie fascynuje i czepiam się niemal wszystkiego. A to, czego się czepię, zostanie uwiecznionej tutaj, bo... bo tak! :)
Kajkosz - yep, that's me - is more a witch than a lady, and the mostly is an ironic hag;) Handicraft is what fascinates me, I catch almost everything. And what i catch has to be showed here, because... because! ;)

A jeśli któryś z wytworów Kajkosza Cię oczarował i chcesz go mieć - napisz!
And if one of Kajkosz's works charms you and you want to have it - write to me!
>>>kajamakuch@gazeta.pl<<<

środa, 9 maja 2012

Ludzie zejdźcie z drogi

bo listonosz jedzie! Która z nas nie ma ochoty tak śpiewać oczekując na przesyłkę? Ja - zawsze, chociaż lepiej nie na głos, po co mają inni cierpieć? ;)
Na szczęście  nie musiałam długo czekać, po paczuszka przyszła w dzień po wysłaniu. A co w środku?
Taka oto urocza kopertka (zdjęcie nie było zrobione w stanie pierwotnym, bo kiedy ją dostałam nie myślałam  wcale o zdjęciach, taka byłam niecierpliwa:))
 W kopertce cudo! Kupiony u Kicy pierścionek z kamieniem księżycowym:) Delikatny, cieplutki, całkiem uroczy i bez szaleństw. Mój pierwszy pierścionek, nie licząc kupowanych w dzieciństwie na odpustach. Piszę z przyozdobioną dłonią i pieję peany na cześć twórczyni. Tu jej blog, wejdźcie, popatrzcie <reklama bezpłatna> ;)
 Za pomocą wujka Google dowiadujemy się, że kamień księżycowy bardzo często wiązany jest z kobiecością i właśnie kobiece cechy ma wzmacniać i uwypuklać (no to może nie jest zbyt dobre słowo :D) : łagodność, wrażliwość, uczuciowość, opiekuńczość itp.  Również "uzdrawia chore życie uczuciowe" (haha, ciekawe, czy jakiekolwiek do życia powołuje?;) ) W niektórych kulturach uważany jest za święty, rzecze się również, że powoduje miłe sny.
<Cóż, kamienie to nie moja broszka, mimo, że uważam te tematy za ciekawe jakoś nigdy nie zagłębiałam się w nie. Może pora zacząć? > 


A żeby notka nie była taka krótka, pochwalę się jeszcze prezentem od brata.
Takie cudeńka dostałam z okazji braku okazji (tudzież z przywileju bycia młodszą siostrą, której z dalekich wypraw można coś przywieźć). Made in Peru;) Zrobione z nasionek kawy i czegoś jeszcze, czego nie umiem nazwać. Nasionkowo,  sznureczkowo, raczej nie w moim stylu, ale za to ładne i na pewno nie będzie leżeć i się kurzyć. Coś czuję, że na lato jak znalazł. Razem z mamą dostałyśmy jeszcze poncha, ale zapomniałam obfocić. Moje jest w lamy;)

A ja już czekam na następną paczuszkę, tym razem to ja będę tworzyć! Dalej koralikowe sznury. Zamówienia już czekają, a ja się muszę jakoś odstresować między maturami. Mogłabym się też pouczyć, ale chyba mi się nie chce. Dwie już za mną, polski i matematyka, wydaje się, że nie były zbyt trudne, jutro cały dzień na angielskim. Z tego wszystkiego w weekend przeczytałam trzy tanie romanse... sad but true. Już mnie palce świerzbią, działać, działać, działać!

Nie-podziękowania za Wasze życzenia, i proszę, nadal trzymajcie kciuki! :)


3 komentarze:

Tuome pisze...

ach, zazdroszczę pierścionka ^^ jest przepiękny ^^. A kamienie to bardzo wdzięczny temat, uważam, że warto się w niego zagłębić :) I bardzo ładny prezent od brata :).
To ja dalej trzymam kciuki :)

Kica pisze...

achhh:D ciesze się bardzo, że pierścień się podoba:D a biżu z kawowymi ziarenkami to świetny pomysł:D no i mam nadzieję, że angielski poszedł super dobrze:D

Lacrima pisze...

Kapitalny ten pierścionek:)
Ja też mam brata ale on jakoś mnie nie obdarowuje...
MOże dlatego że jest młodszy i czasem mu przylałam w dzieciństwie???